Az Újbuda Smart 11 Nonprofit Kft. és a Gyerekakadémia közös kezdeményezéseként 2016 óta immár hagyomány, hogy minden XI. kerületi általános iskolában élményalapú robot programozó tanfolyam indul az újbudai általános iskolák valamelyikében tanuló harmadikos–nyolcadikos általános iskolások számára.
Hírek
A XI. kerületi általános iskolák tanulói részére robotprogramozó tanfolyamon való részvétel támogatására 2016-ban tettünk javaslatot. A tanfolyam megszervezésére, a kapcsolódó tematika szakértői véleményezését követően, annak komplexitását figyelembe véve, a Gyermekakadémiát kértük fel.
Újbuda tizenhetedik okostantermét adták át szeptember végén az Őrmezei Általános Iskolában. A Digitális Tanterem program a jövőben is folytatódik.
Ígéretünkhöz híven a 2019/2020-as tanév első félévében is keressük kerületünk legizgalmasabb digitális tanórájának tanárát!
Salamon Péterné, az Újbudai Petőfi Sándor Általános Iskola tanítója nyerte azt a pályázatot, amelyet az önkormányzat és az Újbuda Smart 11 Üzemeltető és Fejlesztő Nonprofit Kft. írt ki tavasszal A Jövő Pedagógusa címmel. A tanárok egy olyan 45 perces, digitális eszközöket alkalmazó tanórával pályázhattak, amelyet a kerületi iskolák okostantermeiben lehet megtartani.
Az elmúlt két évben a kerületi diákok kimagasló eredménnyel vettek részt több, országos robotprogramozási versenyen: tavaly a IX. Robotprogramozó Országos Csapatversenyen az ötödikesek Újbudai Robotok 1-es csapata lett az országos bajnok, a hatodikos fiúk harmadik helyezést értek el, nemrég pedig a Gyerekakadémia újbudai csapata a juniorok között 4. lett a World Robot Olympiad országos döntőjében. Szeptembertől az élményalapú robotprogramozó szakkörök tovább folytatódnak a kerületben: kezdő és haladó csoportok egyaránt indulnak, a részvételi díj 80%-át pedig az Önkormányzat fizeti! A programozás tanulása fejleszti az algoritmikus gondolkodást, ami segít gyorsabb, intuitívabb és kreatívabb megoldásokat találni az élet bármely területén. A tanfolyam emellett a gyerekek pályaválasztási orientációjához is hozzájárulhat.
A Gyerekakadémia újbudai csapata 21 induló közül a 4. helyet szerezte meg a World Robot Olympiad országos döntőjében, a juniorok között.
Öt új okostantermet adott át Hoffmann Tamás polgármester, ezzel tizenkettőre emelkedett a számuk a kerületben.
Keressük az év legizgalmasabb digitális tanórájának tanárát!
Jól szerepeltek az újbudai diákok a Békéscsabai SZC Nemes-Linamar Országos Lego Robotprogramozási Versenyen. A legóból épített robotoknak ügyességi és szumó mérkőzésből álló feladatot kellett teljesíteniük.
Az újbudai Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnáziumban mutatkozott be az országban először a UPC Magyarország Digitális Tanterem szolgáltatása. Azt ígérik, hogy a rendszer segítségével a diákok ugyanakkora erőbedobással sokkal több tudást szerezhetnek meg, mint a hagyományos könyvek és munkafüzetek használatával. A szolgáltatás a tanárok számára kifejlesztett továbbképzési programot is kínál.
Áprilisban a IX. Robotprogramozó Országos Csapatversenyen az ötödikesek között az Újbudai Robotok 1-es csapata lett az országos bajnok, a hatodikos fiúk harmadik helyezést értek el és a 7-8-adikosok is nagyon szépen szerepeltek. Az elért sikerek bebizonyították, hogy két éve jó döntés volt elindítani az élményalapú robotprogramozó szakköröket, amelyek most tovább folytatódnak.
Hoffmann Tamás polgármester köszöntötte azt a három újbudai robotprogramozó csapatot, amelynek tagjai kiemelkedő eredményt értek el az április közepén, Kecskeméten megrendezett Robotprogramozó Országos Csapatversenyen.
Számítógépeket adományozott a TATA Consultancy Services az újbudai óvodáknak. A vállalat így segíti az intézményekben végzett környezettudatos nevelést, amely országszerte szolgál mintaként.
Nagy érdeklődés mellett zajlott le a IX. Robotprogramozó Országos Csapatverseny első fordulója, amelyre negyven iskola háromszáz 5–8. évfolyamos diákja, közel 110 csapat nevezett az egész országból. Újbuda öt csapattal képviseltette magát, közülük három jutott be az április 14-i országos döntőbe.